Kancelaria notarialna to miejsce, które powinno być przyjazne dla wszystkich klientów. W dzisiejszych czasach profesjonalizm, indywidualne podejście do petenta oraz względna elastyczność to absolutna podstawa. W każdym większym mieście funkcjonuje dzisiaj niejedno biuro notarialne. Katowice, Kraków, a może Wrocław – jak wybrać najlepszą kancelarię notarialną?  Czym obowiązkowo musi charakteryzować się każdy notariusz?
Kancelaria notarialna w Twoim mieście
W każdym większym mieście funkcjonuje nawet kilkadziesiąt biur notarialnych. Jedne umiejscowione są w nowoczesnych budynkach, inne to przykład tradycji rodzinnej. Wcale nie musimy decydować się na najbardziej renomowane miejsce, w których jesteśmy skazani na czekania nawet przez kilka tygodni na załatwienie sprawy. Mniejsze kancelarie mogą pozwolić sobie na indywidualne podejście do klienta oraz poświęcenie mu zadowalającej ilości czasu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając biuro notarialne
Katowice, Warszawa, Wrocław – nie liczy się prestiż miejsca, ale jakość świadczonych usług. Wybierając konkretną kancelarię, zwróć uwagę na:
– zakres świadczonych usług;
– prestiż oraz renomę kancelarii;
– formę załatwiania spraw;
– godziny świadczenia pomocy notarialnej;
– elastyczność w sprawach finansowych danej kancelarii.
W przypadku kancelarii notarialnej najlepiej kierować się przede wszystkim opiniami i doświadczeniami innych klientów. Znalezienie dobrej kancelarii nie jest oczywiście zadaniem nie do wykonania.
Podstawowe czynności notarialne
Każde biuro notarialne świadczy usługi z zakresu nadawania różnego rodzaju dokumentom wymaganej ważności prawnej. Notariusz sporządza więc poświadczenia i akty prawne, a także zajmuje się szeregiem spraw związanych z dziedziczeniem i spadkami. W każdym biurze notarialnym możemy również przechować depozyt – papiery wartościowe, pieniądze, dokumenty czy dane, które są przechowywane na informatycznych nośnikach danych. Rejent zajmuje się także sporządzaniem odpisów, wypisów i wyciągów dokumentów oraz podejmowaniem czynności związanych z wpisami do ksiąg wieczystych.
Profesjonalny notariusz, który pomoże Ci załatwić każdą sprawę
Kandydaci na notariuszów to osoby, które odznaczają się pewnymi cechami charakteru: punktualnością, dokładnością oraz zdolnością świadczenia usług w warunkach stresowych. Jeśli wybrany przez Ciebie notariusz jest pewny siebie, a dodatkowo odznacza się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu prawa, to dobrze trafiłeś. Dobry rejent to osoba całkowicie bezstronna, która zawsze ostrzega przed negatywnymi następstwami zapisów umownych.

Jak wybrać kancelarię notarialną? Głównie tak, żeby być potem w pełni zadowolonym z otrzymanych świadczeń. Warto korzystać z doświadczenia znajomych, rodziny czy nawet znanych firm. Rekomendacje pozwolą na uniknąć nieprzewidzianych komplikacji. Notariusz to zawód zaufania publicznego. Możemy więc sporo wymagać.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *